Pomocí časových odkazů lze odkazovat na videa YouTube od určitého časového okamžiku. Časové odkazy YouTube tak umožňují přeskočit nezajímavou (nedůležitou) část videa nebo zdůraznit určitý moment.
Vytvoření časového odkazu na video YouTube je jednoduché:
U videa, na které chcete poslat odkaz, klikněte na Sdílet.
Klikněte na Možnosti.
Obrázek 1: Vložení odkazu na video YouTube
Zaškrtněte Spustit v čase.
Zadejte čas, od kterého se má video přehrát.
Např.: Video chcete přehrát od 1 minuty a 20 sekund, zadáte: 1:20.
Obrázek 2: Vložení časového odkazu na video YouTube
Zkopírujte si odkaz.
Např.: Pro příklad s 1 minutou a 20 sekundami, bude odkaz ve tvaru: http://youtu.be/KodVidea?t=1m20s.
Pokud chcete zadat časový odkaz v komentáři pod videem, stačí, když pro 1 minutu a 20 sekund do komentáře napíšete: 1:20
V některých videích může být zajímavá (podstatná) jen jejich část. Pomocí jednoduché úpravy kódu pro vložení přehrávače YouTube do webových stránek, lze docílit toho, aby se video přehrálo jen do nebo od určitého okamžiku. Případně je také možné nastavit určitý časový úsek, který se má přehrát.
1. Na YouTube si vygenerejume kód pro vložení YouTube přehrávače do webových stránek (viz obrázek)
Příklad kódu pro vložení YouTube přehrávače do stránek:
Čas, od kterého se video má přehrát, lze určit pomocí parametru START, který se dopíše mezi kód videa a uvozovky. Mezi kód videa a parametr START se napíše znak ?. Okamžík, od kterého se video má přehrát, se udává v sekundách. Pokud tedy například chceme, aby se video přehrálo OD 82. sekundy, bude vypadat kód pro vkládaný přehrávač YouTube takto:
3. Určení koncového bodu, po který se video má přehrát:
V případě, že video budeme chtít přehrát od jeho začátku po určitý čas, zadáme parametr END. Čas se opět zadává v sekundách. Kód pro vložení videa, které se přehraje od začátku DO 82. sekundy, bude vypadat takto:
Zakládáte-li nové webové stránky, zřejmě si přejete, aby si našli své návštěvníky. Důležité přitom je, aby se stránky objevily ve výsledcích vyhledávání vyhledávačů. Nejčastěji používanými vyhledávači v České republice jsou Seznam.cz a Google. Vyhledávače se ovšem o existenci novéhu webu musí nějak dozvědět.
Google i Seznam.cz mají stránky pro zaindexování webových stránek. V případě vyhledávače Google je nutné se přihlásit svým účtem Google. Stránka pro zaindexování webových stránek je dostupná na adrese: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Po zadání adresy URL vašich webových stránek by Google měl stránku zaindexovat. Google ovšem na této své stránce pro přidání nových webů uvádí:
"Všechny zaslané adresy URL ale do indexu nepřidáváme. Nemůžeme proto odhadnout ani zaručit, zda a kdy se zaslané adresy URL objeví v našem indexu."
Obrázek 1: Zaindexování stránky do vyhledávače Google [1]
Pro zaindexování webových stránek do vyhledávače Seznam.cz navštivte adresu: http://search.seznam.cz/pridej-stranku. Obdobně jako Google i Seznam negarantuje, že stránka bude do vyhledávání skutečně přidána.
Obrázek 2 : Zaindexování stránky do vyhledávače Seznam.cz [2]
Dobré tedy je, aby na nové internetové stránky vedl odkaz z webu, který vyhledávače navštěvují často (např. Facebook, Twitter...). Zpětné odkazy z jiných již existujících webů by měly pomoci nejen v rychlejší indexaci stránek do vyhledávačů, ale také v lepší pozici mezi výsledky vyhledávání. Své stránky tak můžete zaregistrovat do různých katalogů (např. Odkazy Seznam.cz), ale také můžete například uvádět odkaz na svůj web v různých diskuzích a podobně.
Postup přidání Facebook tlačítka To se mi líbí na webové stránky (viz také video):
Tlačítko To se mi líbí najdete na adrese: http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/.
Případně se k němu můžete proklikat přes úvodní stránku Facebooku, kde zvolíte "Vývojáři" (dole na stránce), dále kliknete na volbu "Pro weby" a následně v horní části obrazovky kliknete na "Like Button" (viz video).
Přizpůsobte vzhled tlačítka
URL to like: adresa webové stránky, na kterou chcete Facebook tlačítko umístit
Send Button: umístění tlačítka Odeslat vedle tlačítka To se mi líbí
Layout Style: vyberte si styl tlačítka, který se vám líbí
Width: nastavte si vhodnou šířku tlačítka
Show Faces: ukáže obličeje těch, kterým se stránka líbí
Verb to display: vyberte si, zde na tlačítku bude "To se mi líbí" nebo "Doporučit"
Color scheme: světlá nabo tmavá varianta tlačítka
Font: zvolte písmo
Kliknutím na "Get Code" se vygeneruje kód pro vložení na stránku. Vyberte si mezi HTML5, XFBML, IFRAME a URL.
Zvolený HTML kód si zkopírujte a vložte do příslušné části kódu stránky, na kterou chcete Facebook tlačítko umístit.
Videonávod: Jak vložit na webové stránky tlačítko To se mi líbí
Kromě stnadardního tmavého přehrávače YouTube s červeným ukazatelem času máte možnost si do svých webových stránek vložit také baravně upravené přehrávače YouTube. Stačí jednoduchá úprava kódu pro vložení videa.
Nejprve si u videa, které chcete vložit do stránky vygenerujte na YouTube kód pro vložení videa (viz obrázek):
klikněte na sdílet
klikněte na vložit
zkopírujte vygenerovaný kód.
Kód pro vložení videa z YouTube by měl být ve tvaru:
Letní olympijské hry 2012 probíhaly v Londýně ve dnech 27.července až 12. srpna 2012. Česká republika se umístila v pořadí zemí na londýnské olympiádě v roce 2012 na 19. místě [1], když sportovci reprezentující Českou republiku získali 10 medailí:
zlato
Miroslava Knapková (4.8.2012 | skif | 7:54,37)
Barbora Špotáková (9.8.2012 | oštěp | 69,55 m)
David Svoboda (11.8.2012 | moderní pětiboj | 5928 bodů)
Jaroslav Kulhavý (12.8.2012 | horská kola | 1:29:07)
stríbro
Vavřince Hradílek (1.8.2012 | kajak K1 | 94,78 s)
Ondřej Synek (3.8.2012 | skif | 6:59,37 s)
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká (5.8.2012 | tenis, čtyrhra)
bronz
Adéla Sýkorová (5.8.2012 | sportovní malorážka 3×20 ran | 683)
Zuzana Hejnová (8.8.2012 | 400 m překážek | 53,38 s)
David Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba (9.8.2012 | čtyřkajak K4 1000 m | 2:55,850) [2].
Olympijská Google Doodle Londýn 2012
Jak už se stalo v posledních letech zvykem, Google v době konání olympiády namísto svého obvyklého loga zobrazoval obrázky (Google Doodle) s olympijsou tematikou. Tentokrát byly na olympijských Google Doodle zobrazeni sportovci při různých sportovních disciplínách jako například lukostřelba, šerm, vrh koulí, skok o tyči nebo hod oštěpem. Čtyři olympijská Google Doodle tentokrát Google pojal jako jednoduché sportovní hry: běh přes překážky, basketbal, vodní slalom a fotbal.
V průběhu letních olympijských her v Londýně Google místo svého tradičního logo zobrazoval na titulní stránce svého vyhledávače loga (Google Doodle) s olympijskou tematikou. Ve dnech 7. až 10. srpna 2012 představovala loga Google jednoduché sportovní hry.
Běh přes překážky
První olympijsou hrou Google Londýn 2012 se stal 7. srpna 2012 běh přes překážky. Hra je velice jednoduchá. Úkolem hráče je doběhnout co nejrychleji do cíle a optimálně neshodit žádnou překážku. K ovládání hry stačí tři klávesy: šipka vlevo, šipka vpravo a mezerník (případně šipka nahoru). Čím rychleji stíháte měnit stisknutí pravé a levé šipky, tím je tempo sprintera vyšší. Pro přeskočení překážky stiskněte mezerník. Pro získání tří hvězd by mělo stačit absolvování trati v čase 12,1 s a lepším při neshození žádné překážky.
Obrázek 1: Google Doodle: Běh přes překážky (7.8.2012) [1]
Druhou olympijsou hru Londýn 2012 Google uveřejnil 8. srpna 2012 a můžete si v ní zahrát na hráče basketbalu. Hra opět není vůbec složitá. Cílem je nastřílet koše za co nejvíce bodů během 24 vteřin. Při ovládání hry si vystačíte pouze s jednou klávesou - mezerníkem. Délka stisknutí mezerníku ovlivňuje sílu, jakou hráč míč hodí. S přibývajícími body se zvětšuje vzdálenost, z jaké hráč míč háže. Do 18 bodů se koše počítají po dvou bodech a další koše již jsou po třech bodech. Pro získání tři hvězd potřebujete nastřílet koše alespoň za 36 bodů.?
Obrázek 2: Google Doodle: Basketbal (8.8.2012) [2]
Vodní slalom byl již v pořadí třetí olympijsou hrou Google Londýn 2012 a Google ji zveřejnil 9. srpna 2012. I když se to na první pohled nemusí zdát, je vodní slalom asi nejtěžší ze všech čtyř olympijských her Google pro LOH 2012. Ovládání hry je přitom opět velice jednoduché: opět stačí pouze šipka vlevo a vpravo (případně šipky nahoru a dolů). Ale googlovská olympijská voda je docela divoká a projet trasu vodního slalomu není zase tak jednoduché. V cestě se objevují překážky v podobě kamenů a žab. Neprojetí branky slalomu zřejmě není narozdíl od skutečného slalomu penalizováno časovou ztrátou, ale při projetí branky se pohyb loďky na chvíli zrychlí.
Obrázek 3: Google Doodle: Vodní slalom (9.8.2012) [3]
Poslední olympijskou hrou Google pro LOH Londýn 2012 se stal 10. srpna 2012 fotbal. Stejně jako předchozí tři hry je i tato velmi jednoduchá. Tentokrát se hráč stává fotbalovým brankářem a má pochytat co nejvíce míčů, které směřují do jeho branky. Hra končí v okamžiku, kdy brankář dostane třetí gól. Při ovládání hry si vystačíte s šipkami vpravo, vlevo a mezerníkem (případně můžete použít také myš). Střely útočníka jsou ze začátku hry pomalé a dají se bez problémů chytit, postupně se však jejich tempo zvyšuje. Teoreticky by ovšem mělo být možné dosáhnout i trojciferného výsledku, jak naznačuje počitadlo pochytaných míčů vpravo od brankáře. Pro získání tří hvězd ovšem stačí pochytat 45 střel.
Peking se stal dějištěm letní olympiády ve dnech 8. až 24. srpna 2008. Motto her znělo: "One World One Dream" ("Jeden svět, jeden sen"). Her se zúčastnilo 10 942 sportovců. [1]
Česká republika se v pořadí zemí umístila na LOH v Pekingu 2008 na 24. místě [2], když čeští sportovci vybojovali na pekingské olympiádě celkem 6 medailí:
zlato
Kateřina Emmons (9.8.2008 | sltřelba ze vzduchové pušky na 10 metrů na 40 ran | 503,5 bodů)
David Kostelecký (10.8.2008 | trap | 146 bodů)
Barbora Špotáková (21.8.2008 | oštěp | 71,42 m)
stríbro
Kateřina Emmons (14.8.2008 | sportovní malorážka 3×20 ran | 687,7 bodů)
Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek (15.8.2008 | vodní slalom deblkanoe | 192,89 s)
Ondřej Synek (16.8.2008 skif | 7:00,63) [3], [5].
Olympijská loga Google Doodle byla v případě olympiády v Pekingu inspirována čínským horoskopem. Jako sportovci se tak v průběhu pekingské olympiády představili na titulní stránce Google například kohout jako hřáč baseballu, zajíc při skoku do výšky, kůň jako fotbalista, tygr při hraní badmintonu, prase při skoku do vody, myš v roli vzpěrače, kozel při jízdě na kole nebo drak jako basketbalista: